За рахунок чого в Україні можна знизити вартість авіапалива?

2019-02-08 19:00:48

 У Кабінеті міністрів України має намір знизити вартість авіаційного палива на внутрішньому ринку. Але максимально здешевити продукт можна буде лише після скасування акцизу.

 У Кабінеті міністрів України створено робочу групу, яка розробляє можливі механізми зниження цін на авіаційне паливо. Про це розповів генеральний директор ДП "Міжнародний аеропорт (МА)" Бориспіль "" Павло Рябікін. "Думаю, що ми повинні перейти до ситуації, яка діє в Європі, коли авіаційне паливо, що заправляється в крило, звільняють від акцизів в принципі", - розповів Рябикин.

 Він також пояснив, що вже зроблений перший крок - запроваджено механізм, згідно з яким авіаційне паливо, яке завозиться з підтвердженням "заправки в крило", обкладається зниженим акцизом.

 Нагадаємо, що 1 січня 2019 вступили в силу нові норми Податкового кодексу, якими передбачено ставку акцизного податку на паливо для реактивних двигунів в розмірі 21 євро. До неї застосовується підвищувальний коефіцієнт 10 при ввезенні палива на митну територію України з метою подальшої реалізації українським виробникам палива, а не для використання в авіації. "Для суб'єктів господарювання, які видали податковий вексель і підтвердили факт цільового використання авіапалива, підвищувальний коефіцієнт 10 не застосовується", - повідомляли в Державній фіскальної службі України.

 Після цього нововведення на ринку України з'явився незначний дефіцит авіапалива. Що стосується перспектив повного скасування акцизу на авіапаливо, то Павло Рябікін зазначив, що це питання до законодавця. "В цілому це можна зробити протягом року. Акциз - це показник держбюджету, а він, як відомо, формується в грудні. Якщо зараз грамотно провести роботу, то в грудні вже можна формувати бюджет на наступний рік, вкласти цифри з урахуванням того, що авіаційне паливо "в крило" буде безакцизних ", - вважає гендиректор МА" Бориспіль ".

 Нагадаємо, що минулого тижня в аеропорту "Бориспіль" понад 20 рейсів авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" вилетіли з затримкою через складнощі із заправкою палива від українського виробника "Укртатнафта".

 Більш того, неодноразово зазначалося, що в Україні авіаційне паливо істотно дорожче, ніж в інших країнах світу. Через це багато авіакомпаній відмовляються заправлятися в українських аеропортах.