Українських підприємців звільнять від сплати ЄСВ

2019-02-08 18:59:03

 Народні депутати пропонують позбавити українські ФОП від необхідності кілька разів сплачувати єдиний соціальний внесок. Згідно з зареєстрованим у Верховній Раді законопроектом № 10012, якщо у ФОП крім його підприємницької діяльності є ще й основне місце роботи, платити соцвнесок йому не потрібно буде. Правда, тільки за умови, що офіційний роботодавець виплачує йому щомісячний оклад понад встановленої мінімалки і справно оплачує ЄСВ.

 Документом також пропонується спростити бізнесу ведення кадрової документації і, що ще важливіше, багаторазово зменшити розмір штрафних санкцій за порушення трудового законодавства, а саме:

 - якщо найманий працівник працює без підписання трудового договору або оформлений на неповну ставку, але за фактом трудиться весь робочий день - розмір штрафу хочуть знизити С-125 190 грн. до 20 865 грн. (За перший раз пропонують винести попередження, але зі сплатою всіх податків і зборів);
 - таку ж відповідальність пропонують внести і за виплату зарплат без сплати ЄСВ;
 - за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - з 41 730 грн. до 4 173 грн .;
 - за недопуск інспекторів на підприємство або перешкоджання перевірці - з 417 300 грн. до 41 730 грн.

 «Підприємці в разі поєднання роботи на підприємстві найманим працівником і своєї незалежної підприємницької діяльності сплачують мінімальний ЄСВ принаймні двічі, а часто і в багато разів більше. У частині трудового законодавства цей проект - чергова спроба врятувати підприємництво в Україні, зменшити розміри штрафів до осудних, щоб малі підприємці не боялися втратити сотні тисяч гривень або все їхнє майно через помилки або суб'єктивного ставлення чиновників. І пропонуємо рішення щодо зменшення паперової тяганини для підприємців », - розповіла співавтор проекту, нардеп Оксана Продан.