Українці їдуть з країни заради роботи - експерт

2017-10-26 12:49:29

 За 4,5 місяці, які пройшли після того, як було введено безвізовий режим з Європою, за біометричними паспортами в країнах ЄС побували майже 295 тисяч українців. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян. Однак, за його словами, з початку осені українці в країни Європи почали їздити на 30-40% менше, ніж літом.

 При цьому експерти відзначають, що якщо бажаючих поїхати в країни Європи і стало більше, то не в якості туристів, а в якості робочої сили. Адже далеко не кожен земляк із зарплатою близько 4 тисячі гривень в місяць (а саме стільки заробляє майже половина жителів Харківщини) може дозволити собі махнути в Європу на вихідні.

 «Якщо постежити динаміку відвідування країн ЄС жителями України до безвіза, можна зрозуміти, наскільки безвіз стимулював бажання українців поїхати в ЄС. Дійсно є зростання кількості українців, які відвідали країни ЄС після введення безвіза, але зростання не велике. Якщо уважно подивитися, різке зростання поїздок українців в країни ЄС сталося ще в 2015-2016 роках. Саме тоді українці активно почали їздити на заробітки в ЄС», - пояснив економіст Олександр Охріменко.

 Підтверджують цю інформацію і люди, які допомагають землякам влаштовуватися на роботу в Польщу. «Число працівників з України після червня 2017-го значно зросла. Те, що українців в Польщі стало більше, відчувається всюди - в автобусах, поїздах, магазинах, на будівництвах, в ресторанах », - зазначив поляк, який допомагає українцям влаштовуватися на роботу, Даніель Джевіт.