У МВФ повідомили, що місія фонду може прибути в Україну в найближчі тижні

2019-05-10 10:45:56

 Міжнародний валютний фонд підтримує зв'язок з українськими властями, зокрема з чинним головою держави Петром Порошенко і новообраним президентом Володимиром Зеленським, повідомив представник фонду Джеррі Райс.

 Місія Міжнародного валютного фонду може прибути в Україну в найближчі тижні. Про це на брифінгу 9 травня повідомив представник МВФ Джеррі Райс, його промова опублікована на сайті фонду.

 Спікер повідомив, що директор МВФ Крістін Лагард спілкувалася з новообраним президентом України Володимиром Зеленським.

 "Вона підкреслила, що МВФ як і раніше готовий підтримати Україну і допомогти їй у вирішенні поставлених перед нею завдань", - сказав Райс.

 Також, за його словами, Лагард подякувала президенту Петра Порошенка за тісну співпрацю. "Так що ми на зв'язку з владою. У мене немає конкретних термінів приїзду першої місії в рамках програми МВФ, але ми очікуємо, що місія прибуде до Києва десь в найближчі тижні для оцінки прогресу в рамках програми і обговорення політики на решту року з новою адміністрацією ", - сказав він.

 19 жовтня 2018 року МВФ і влади України домовилися про нову програму співпраці в форматі stand-by на загальну суму $ 3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми буде проводитися кожні півроку. Україна отримала перший транш у розмірі $ 1,4 млрд за новою програмою 21 грудня. Голова НБУ Яків Смолій 25 квітня заявляв, що Україна очікує приїзду місії МВФ в середині травня. В НБУ прогнозували, що наступний транш від МВФ Україна отримає в червні.

 У травневому дослідженні ринків, що розвиваються Європи американського фінансового холдингу JP Morgan говориться, що сфокусованість української влади на популізмі через майбутні восени парламентських виборів і невиконання ряду ключових рекомендацій МВФ не дозволить Україні в 2019 році отримати транш за програмою stand-by.