У агросектор України прийшли британські IT-технології

2019-02-10 17:42:38

 Британська компанія Hummingbird Technologies з 2019 року виходить на український ринок. Офіційним представником в Україні виступає інтегратор технологій точного землеробства компанія SmartFarming. Про це йдеться в повідомленні компанії.

 Hummingbird Technologies - британський стартап, співпрацює з понад 100 агрокомпаніями в 6 країнах світу. У 2018 році стартап залучив $ 4,1 млн інвестицій, і став першою AgTech компанією, в яку інвестував Європейське космічне агентство.

 Hummingbird фокусується на трьох ключових напрямках:
 1) зменшення/оптимізація внесень добрив і ЗЗР;
 2) збільшення врожайності;
 3) надання повної інформації для прийняття раціональних рішень.

 Як зазначається, Hummingbird використовує всі три технології дистанційного зондування: знімки з безпілотників, малої авіації і супутникові знімки. У поєднанні з даними про погоду і грунті, знімки обробляються з використанням алгоритмів машинного навчання і штучного інтелекту для прогнозування врожайності, управління рівнями забезпечення азотом і для діагностики захворювань посівів.

 «Наша платформа може проявляти бур'яни, наявні, наприклад, на соняшниковому полі. На основі цієї інформації готується план диференційованого внесення гербіцидів. Це дозволить агровиробникам істотно заощадити на ЗЗР », - сказав директор з розвитку Hummingbird Technologies в Україні Вадим Кононенко.

 У 2019 Hummingbird Technologies планує надавати рішення для наступних культур: озима пшениця, соняшник, кукурудза, озимий ріпак, цукровий буряк, картопля. Використовуючи платформу, агровиробники отримають можливість створювати: план диференційованого внесення азоту; карти наявності бур'янів перед посівом і в міжряддях; план диференційованого внесення гербіцидів; розрахунок густоти посівів розрахунок площ рослинного покриву і прогнозування врожайності; моделювання режимів зрошення.

 В Україні Hummingbird розраховує забезпечити економію гербіцидів на рівні 20%. Такого показника вдасться досягти при вирощуванні кукурудзи та соняшнику при виконанні всіх цільових рекомендацій, які готує платформа.

 Унікальність рішень Hummingbird полягає в тому, що вони застосовуються для конкретних культур, з урахуванням всіх особливостей їх розвитку. Це дозволяє визначити ключові проблеми, з якими стикається аграрій, і пропонувати ефективні рішення. Завдяки алгоритмам машинного навчання аналіз виконується автоматично, що дозволяє обробляти великі ділянки полів в короткий термін.