Топ-5 факторів, що змінюють майбутнє агроринку - частина 2

2019-05-07 10:47:51

 Прорив в сільському господарстві - генна інженерія. У 2018 році здійснено науковий прорив, який до недавнього часу вважався майже неможливим - був розшифрований геном пшениці. На це пішло 13 років досліджень, в яких брало участь близько 200 вчених з 20 країн. І якщо вченим відомо 20376 генів людини, то генетична карта пшениці включає в себе 107 891 ген. Це відкриття має величезне значення для майбутнього сільського господарства, оскільки розшифровка генома пшениці дозволить створювати нові види, що володіють кращою стійкістю до складних кліматичних умов і з підвищеними показниками врожайності.

 Зростаюче населення. Забезпечення зростаючого населення Китаю продуктами харчування є одним із ключових завдань економічного розвитку країни. У поточний п'ятирічний план розвитку КНР закладені масштабні інвестиції в наукові розробки в сфері аграрних біотехнологій, а також передбачена державна підтримка впровадження методів сталого та інноваційного землеробства. У зв'язку з цим, китайський ринок буде представляти підвищений інтерес для постачальників сучасних рішень для сільського господарства.

 Блокчейн-технології. У 2018 році в Індії реалізовано масштабний проект по впровадженню блокчейн-технології в сільському господарстві. Майже 10 млрд доларів щорічно виділяється в цій країні на субсидування сільськогосподарського виробництва. З метою підвищення ефективності розподілу коштів між фермерами та регулювання виробництва органічної харчової продукції була розроблена спеціальна система на базі блокчейн-технології.

 Визначаючи пріоритети, CLAAS враховує глобальні тренди, які формують майбутнє світового ринку сільськогосподарської техніки. Підвищення ефективності виробленої техніки за рахунок впровадження новітніх наукових досягнень становить один з головних пріоритетів розвитку Концерну, який щорічно нарощує інвестиції у власні дослідження і розробки. Так, витрати на НДДКР Концерну склали в минулому році 233 млн євро, в порівнянні з 218 млн в 2017 році.