Платіжки за газ не зменшилися: облгази проігнорували розпорядження НКРЕКУ

2019-04-14 17:15:46

 Незважаючи на рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), людям продовжують приходити завищені платіжки за газ, а перерахунок за минулий місяці так і не був проведений, як того вимагала у облгазів НКРЕКУ.

 «Облгази проігнорували рішення НКРЕКУ і продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу» - заявив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника департаменту по енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк, повідомляє ubr.ua

 «Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Чернігівська - і це зовсім не повний перелік областей, з яких надходить чергова хвиля скарг споживачів», - стверджує чиновник.

 За словами Хабатюка, березневі платіжки за газ, які українці почали отримувати в квітні, не тільки не містять перерахунок вартості газу починаючи з жовтня 2018 роки (як постановила НКРЕКУ), але і більш того - мають нові донарахування обсягів використаного газу.

 «НКРЕКУ зобов'язана провести чергову перевірку і підтвердити факт ігнорування облгазами рішень регулятора», - вважає Хабатюк.

 Він також закликав втрутитися в ситуацію Верховну Раду Укріани, так як повноваження НКРЕКУ обмежені законом, а порушене питання є питанням енергобезпеки.

 Як відомо, в кінці березня і початку квітня 2019 року НКРЕКУ оштрафувала облгази компраніі РГК олігарха Дмитра Фірташа і зажадала від них до 12 квітня провести перерахунок за газ усім його побутовим споживачам, починаючи з жовтня 2018 року. Також облгази були оштрафовані на 850 тис.грн кожен.