Курс долара в Україні: які зміни чекають валюту?

2019-02-09 17:37:40

 Голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж і голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів, як зміняться ціни і що буде з курсом долара в 2019 році. За словами експерта, на курс долара вплинуть передвиборні та виборчі процеси, а також дії НБУ. В даний момент Нацбанк запропонував іноземцям вкладати гроші в ОВДП. Це означає, що Україна намагається зменшити залежність від Міжнародного валютного фонду і привернути увагу інвесторів до державних паперів.

 Дорошенко також зазначив, що через 3-6 місяці іноземці почнуть продавати ці папери, що може стати причиною зростання курсу долара. В даний момент курс долара стабільний, і спостерігається низька інфляція. Експерт прогнозує, що цього року інфляція буде тримаються на низькому рівні, але буде більшою, ніж закладено в бюджеті на 2019 рік.

 Очікується, що в цьому році зростання вартості продуктів буде не багато більше, ніж інфляція. Так, інфляція буде на рівні 9%, а ціни на продукти в середньому зростуть на 12%. При цьому пенсії будуть індексовані на менший відсоток, ніж зростання вартості продуктів.

 Експерт також розповів, що в даний час курс долара впливає на 95% продуктів. На інші 5% курс також вплине, але трохи пізніше. Тому курс долара впливає на всі продукти, товари і послуги.

 Олексій Дорошенко також зазначив, що в лютому очікується стабілізація цін на бензин, що також в кінцевому підсумку впливає на вартість продуктів і товарів.

 При цьому він додав, що через два-три місяці, швидше за все, відбудеться підвищення вартості нафтопродуктів. Це в свою чергу негативно вплине на ціни в магазинах.