У якій валюті краще зберігати заощаджені кошти?

Курси світових валют знаходяться в безперервному русі, а покупка і продаж іноземних грошових одиниць пов'язана зі сплатою комісійних. Тому отримати вигоду із зберігання коштів в альтернативній валюті людині, яка не займається професійною діяльністю, пов'язаною з фінансовими ринками, найчастіше досить важко. Проте зберігання коштів в альтернативній (не національній) валюті для непрофесіоналів має сенс в довгостроковій перспективі (мінімум від одного року). Яка валюта для цього більш підходить на даний момент: долар США, євро, рубль, китайський юань або англійський фунт стерлінгів?

Зберігати гроші в доларах

Доцільність вкладень в долар представляється суперечливою. Тут багато чого буде залежати від цін на нафту і ряду політичних чинників. Якщо американська валюта вже була вами придбана і у вас в планах відвідування країн, де долар має хід, то продавати її не варто, особливо в короткостроковій перспективі. Але, якщо у вашому особистому валютному портфелі її не було, то і поспішати з покупкою не слід - краще залишити все як є. З іншого боку, при наявності вільних коштів, про які ви готові «забути» на найближчий рік-два, їх можна вкласти в долари, як на засіб диверсифікації ризику.

Зберігати гроші в євро

Економіка Єврозони за прогнозами експертів, схильна до економічного зростання. Німеччина, яка демонструвала раніше ознаки уповільнення економіки, знову «набирає силу»: індекс довіри інвесторів до цієї країни в червні 2016 року, за даними Центру досліджень економіки Європи (ZEW), підскочив до 19,2 пункту з 6,4 пункту в травні. Таким чином, зберігати гроші в євро може виявитися непоганим рішенням.

Зберігати гроші в юанях

Національна валюта Китаю в даний час нестійка, оскільки друга за величиною світова економіка демонструє уповільнення. Другої світової валютою юань стане не раніше, ніж через 3-5 років. Поки ж китайська валюта не підходить в якості інструменту заощадження вільних коштів, а коли мова заходить про отримання прибутку, він однозначно програє іншим валютам.

Зберігати гроші в фунтах стерлінгів

Раніше фунт за своїми характеристиками знаходився приблизно в одному списку з доларом США і євро і ще пару років тому володів певною перевагою перед євро. Це було пов'язано з упевненим зростанням економіки Великобританії. Однак скандальний Brexit - вихід Великобританії з Євросоюзу - обвалив курс фунта стерлінга, хоча і короткочасно. У цьому контексті британська валюта зараз може використовуватися для вкладення коштів з метою біржової гри, оскільки сильна британська економіка витримає будь-який тиск на фунт і він обов'язково виросте. Якщо ж ви плануєте поїздку до Великобританії, то зараз саме час для покупки фунта стерлінгів.