Як вибрати банк для депозиту?

Поради про те, як вибрати банк для депозиту стосуються всіх вкладів, незалежно від того, розміщуєте ви гроші на місяць, або на рік. Ви вже розібралися, як працює депозит і знаєте, який тип вкладу вам потрібен? Час перейти до вибору банку. Якщо у вас вже є кілька банків на прикметі, задумайтеся, як ви дізналися про їх депозитні програми? Якщо згадується тільки барвиста реклама захмарних відсоткових ставок - варто повернутися до вибору банку.

Як же вибрати банк для депозиту і на які фактори потрібно звернути увагу в першу чергу.

1.

Акціонери банку

Під час кризи банки часто потребують фінансування. Тому у акціонерів повинна бути можливість підтримати банк.

Надійними вважаються іноземні фінансові групи (OTP Group, Raiffeisen Bank International, UniCredit Group та інші) і дочки держбанків (Ощадбанк Росії, ВТБ Банк). В Україні налічується 16 банків, капітал яких на 100% складається з іноземних коштів. Серед українських банків довіряти в першу чергу можна державним Ощадбанку та Укрексімбанку, а також фінустановам найбільших промислових груп. Клієнта, який зібрався відкрити депозит, має насторожити те, що основний бізнес власника банку зазнає збитків, або в пресі обговорюється скандал на рівні керівництва банку.


2.

Історія роботи банку

Перед тим, як відкрити депозит у банку, вкладнику потрібно з'ясувати, як поведе себе фінустанова в період нестабільності. Новинні сюжети в ЗМІ можуть розповісти про політику банку набагато більше, ніж рекламні буклети. Особливо, якщо ця інформація не на користь банку. За останні кілька років в українських банкірів було багато приводів проявити себе. Не ігноруйте цю інформацію.


3.

Відсоткові ставки

На питання «Як вибрати депозит в Україні?» Багато хто відповість, що потрібно просто знайти найвищі відсотки. Але це не так. Вкладника повинна насторожити реклама депозитів з надприбутковими ставками. Швидше за все, у банку проблеми з грошима, якщо він пропонує вкладнику на 3-4% більше, ніж в середньому по ринку.


4.

Фінансові показники банку

Вкладнику варто звернути увагу на показники збитковості банку. Якщо вони продовжують рости кілька кварталів поспіль - це поганий знак. Про надійність банку розповість показник повернення кредитів. Якщо позичальники не поспішають повертати кошти, у банку можуть виникнути проблеми з ліквідністю.


5.

Інфраструктура банку

Розміщення відділень банку мало говорить про його надійність. Але це важливо для самого вкладника. Варто звернути увагу на банки з розвиненою інфраструктурою, якщо ви часто їздите у відрядження. І обов'язково обумовити можливість отримання коштів в різних відділеннях при підписанні договору. Також варто врахувати можливість оформлення карт, доступ до онлайн-банкігу і вартість обслуговування.