10 способів правильної економії грошей

Гроші знецінюються, і, як би цього не хотілося, стає актуальним процес економії коштів. Зрозуміло що не всі люди можуть правильно економити гроші. Тому нижче наведені 10 способів, використавши які ви навчитеся правильно економити гроші.

1.

Заведіть собі таку корисну звичку, як підрахунок витрачених грошей. В кінці кожного дня записуйте свої витрати, благо зараз для цього існує безліч комп'ютерних програм. Наприклад програма «Домашня Бухгалтерія». Записуйте свої витрати протягом декількох місяців, і ви побачите що дуже багато грошей іде на абсолютно непотрібні речі, від яких елементарно можна відмовитися.

2.

Навчіться планувати витрати! У кожного з нас є певна кількість витрат, які ми здійснюємо в кожному місяці (комунальні послуги, кредити, бензин і так далі). Ось їх то ми і можемо в принципі запланувати заздалегідь. Таким чином ми можемо бачити скільки грошей у нас є вільних, і вже виходячи з цього будувати свій бюджет.

3.

Якщо хочете навчитися економити - повністю відмовтеся від кредитів! Людина яка живе в борг не може співвідносити свої доходи і витрати (за рідкісним винятком звичайно), якщо бажання дуже сильне, то вона дозволить собі що-небудь купити, адже у неї відмінна кредитка! Таким чином люди і потрапляють в кредитний капкан, вибратися з якого ой як непросто.

4.

Отримавши гроші йдіть відразу додому. Не варто по шляху заходити в супермаркет або ще куди-небудь. У великих магазинах і супермаркетах тисячі людей придумують різні «фішки», для того щоб виманити у Вас грошенята. Прийдіть додому, складіть список покупок і сміливо вперед.

5.

Заведіть скарбничку. Так, і цей спосіб дуже добре працює. Після закінчення певного терміну в скарбничці може виявитися досить-таки непогана сума.

6.

Обережно ставтеся до акцій і розпродажів. Нібито тут все відмінно, і що може бути поганого в зниженій ціні. Але за низькою ціною може стояти погана якість товару, а у випадках з продуктами - ще і прострочення. Тому купуйте там все з розумом.

7.

Навчіться економити на шкідливих звичках. Киньте палити, часто випивати і харчуватися у фаст-фудах. Ведіть здоровий спосіб життя і краще займіться спортом.

8.

Зберігайте гроші в банку. Виберіть собі який-небудь хороший і надійний банк і зробіть собі в ньому депозит, з можливістю в будь-який момент зняти свої гроші. Так ви ще й заробите кілька відсотків від ваших заощаджень.

9.

Економте на житло. Поставте собі лічильники на газ і воду. Користуйтеся енергозберігаючими лампами та альтернативними джерелами тепла, та не забувайте вимикати світло в квартирі.

10.

Користуйтеся дисконтними картами. Якщо у Вас є знижка, ну наприклад на меблі, а у вашого друга на побутову техніку, то чому б не помінятися з ним на час? І йому добре, і Вам непогано! Так само можна практикувати оптові закупівлі товарів першої необхідності, таких як побутова хімія та продукти без терміну придатності.